O nas

Wszyscy nasi nauczyciele posiadają kwalifikacje zawodowe, są studentkami lub absolwentami kierunków pedagogicznych i filologicznych. Część Lektorek jest czynnymi nauczycielkami pracującymi w przedszkolach i szkołach.  Są to osoby młode, kreatywne, pełne zapału do pracy i kochające swoją pracę.

Założycielka

Katarzyna Kunicka (j. angielski dzieci i młodzież)

Założycielka ABC SCHOOL. Pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego w Instytucie Nauk Społecznych na kierunku Pedagogika, Wczesna Edukacja z Nauczaniem Języka Angielskiego oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Oświatą. Posiada kwalifikacje do terapii pedagogicznej.

Od czternastu lat dzieli się swoją wiedzą z innymi,  a od siedmiu lat współpracuje ze SP w Gdańsku jako lektorka języka angielskiego.

Jest osobą odpowiedzialną, szanowaną i kompetentną. Prywatnie szczęśliwa mama Zuzanny. Miłośniczka podróży, małych i dużych.

Nasi nauczyciele

Anna ( j. hiszpański dzieci, młodzież i dorośli)

Jestem studentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim. Absolwentką studiów licencjackich i obecnie kontynuuje na studiach magisterskich. Moja przygoda z hiszpańskim zaczęła się jak miałam 9 lat i trwa do dzisiaj. Bardzo lubię przekazywać innym osobom cała wiedzę na temat tego pięknego języka, który staje się coraz bardziej popularny w Polsce i na Świecie. Fascynuje mnie kultura nie tylko Hiszpanii, ale i całej Ameryki Łacińskiej, a zwłaszcza Meksyku.

Jestem osobą uśmiechnięta, otwartą. Lubię uczyć się nowych rzeczy i czerpać z życia ile się da.

Jeśli chodzi o naukę języka, uważam, że bardzo dobrze jest uczyć się i bawić np. Za sprawą muzyki i rożnego rodzaju gier.

Anna ( j.angielski dzieci i młodzież)

Nazywam się Anna Kamola, jestem magistrem filologii angielskiej. Najpierw zakochałam się w literaturze amerykańskiej i brytyjskiej, a później postanowiłam studiować ją na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale filologii.

Ostatnich 15 lat mieszkałam w Dublinie w Irlandii gdzie język angielski towarzyszył mi w codziennym życiu.

Uczenie sprawia mi duża przyjemność, uwielbiam poznawać nowych ludzi i słuchać o ich doświadczeniach, pasjach i marzeniach. Na wspólnych zajęciach  pomogę Wam wyrazić siebie i swoje myśli w języku angielskim. Do zobaczenia w klasie!

Artur (j.angielski młodzież i dorośli)

Jestem absolwentem UMK w Toruniu oraz PWSZ w Elblągu (specjalność nauczycielska). Swoją pasję nauki i nauczania języków obcych zapoczątkowałem od najmłodszych lat. W pracy wykładowcy cenię sobie najbardziej: przekazywanie wiedzy związanej z językiem angielskim, prowadzenie ciekawych zajęć, tworzenie scenariuszy zajęć, selekcję materiałów dydaktycznych, wybór najlepszych podręczników, weryfikowanie poziomu językowego uczniów, przybliżenie uczniom krajów, w których obywatele posługują się głównie językiem angielskim, sprawdzanie nabytych umiejętności przez testy i inne formy weryfikacji wiedzy. Przekazywanie wiedzy daje mi niesamowitą satysfakcję i siłę do działania.

Cenię sobie ciekawą pracę w zmiennym środowisku, ciągły kontakt z ludźmi, wyzwania, jakie stawia codzienność, poczucie spełnienia, gdy uczniowie osiągają kolejne poziomy językowe, możliwość rozwoju umiejętności językowych, szansa na stanie się autorytetem w danej dziedzinie, możliwość kreatywnego prowadzenia zajęć oraz wykorzystania nowoczesnych technologii do nauki języków obcych.

Prywatnie jestem spełnionym tatą 5-letniej Misi, której poświęcam każdą wolną chwilę mojego życia. Kocham grać w siłkę siatkową (plażową), programować, majsterkować, składać modele robotów oraz zwiedzać świat i doświadczać pozytywnych aspektów życia. Jeśli interesuje Cię rzetelna współpraca i chęć nauki języka obcego zapraszam Cię do zapisania się na zajęcia do moich grup językowych. 😉

Bartłomiej (j.angielski dzieci, młodzież, dorośli)

Jestem absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie studiowałem również drugi kierunek w całości po angielsku. Szczególnie fascynującymi przedmiotemami były dla mnie fonetyka i językoznawstwo. Od począku swojej kariery zawodowej pracuję w międzynarodowym środowisku, dzięki czemu cały czas posługuję się tym językiem.

W przekazywaniu swojej wiedzy stawiam na komunikację w całości po angielsku, cierpliwość oraz uśmiech. Uważam, że odpowiednio wykorzystane gry komputerowe, muzyka czy szeroko rozumiany 'content’ z Internetu mogą służyć jako pomoce dydaktyczne. Sam w taki sposób poznawałem język jako dziecko. Do moich zainteresowań należą sporty motorowe, szczególnie Formuła 1, konsole do gier, w tym te vintage, a także gotowanie. Choć nie wiem czy umiem, to bardzo lubię też śpiewać 😉

Joanna (j.niemiecki, dzieci, młodzież, dorośli)

Miłośniczka jezyka niemieckiego.Mieszkając w Niemczech obcowałam z niemieckim na co dzień a także uczestniczyłam w kursach doszkalających w szkołach językowych. Obecnie jestem czynnym nauczycielem  w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Język niemiecki zawsze był moją pasją , którą rozwijam od lat oraz sukcesywnie podnoszę swoje kompetencje.

Przez większość swojej kariery zawodowej pracowałam w obszarze biznesowym,gdzie zajmowałam się m.in.współpracą z kontrahentami niemieckimi oraz prowadzeniem szkoleń językowych dla pracowników na każdym szczeblu. Obecnie zajmuję się nauczaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiadam przygotowanie pedagogiczne . Prowadzę zajęcia na każdym poziomie zaawansowania .

Nauczanie to moja pasja:)

Julia (matematyka (dzieci, młodzież)

Na co dzień studiuję na Politechnice Gdańskiej i chętnie pomagam uczniom zrozumieć matematykę. Jestem otwarta, cierpliwa i uwielbiam pracę z ludźmi.

W swojej pracy stawiam na tłumaczenie obrazowe, by łatwiej było zrozumieć trudniejsze zagadnienia. Traktuje zadania matematyczne  jak zagadki przez co stają się one ciekawsze. Przygotowywałam uczniów zarówno do codziennych sprawdzianów jak i egzaminu ośmioklasisty czy matury.

Pasjonuję się również językiem hiszpańskim, w którym zakochałam się w wieku 12 lat i z wielką przyjemnością zarażam tą pasją moich uczniów 😊.

Maria (j. angielski dzieci, młodzież i dorośli)

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego – licencjat ukończyłam na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji z językiem angielskim, obecnie studiuję na ostatnim roku Pedagogiki Specjalnej.

Swoją karierę zawodową skierowałam ku dzieciom – ich edukacji i wspieraniu ich rozwoju.

Jako lektor języka angielskiego uwielbiam przyglądać się gdy najmłodsi uczniowie uczą się języka, by za pewien czas z przyjemnością i łatwością komunikować się w nim.

Na zajęciach stawiam na muzykę oraz zabawę – najważniejszych aspektach podczas nauki dzieci.

Jak ważne jest wprowadzenie języka obcego w życiu małego człowieka widzę po swoim synku, który mając 1,5 roku chętnie powtarza za mamą gesty piosenek, kiedy ta szykuje się do pracy 🙂

Marta (j. angielski dzieci i młodzież)

Nazywam się Marta Mażewska. Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz historii UMK w Toruniu. Od piętnastu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą szkolną na różnych poziomach zaawansowania. Obecnie jestem czynnym nauczycielem języka angielskiego w szkole podstawowej. 

W czasie zajęć stosuję różnorodne metody aktywizujące takie jak: burza mózgów, drama, TPR, gry dydaktyczne, zadania interaktywne i inne. Jako osoba ciekawa świata staram się zarażać moich uczniów pasją do nauki. Cenię sobie przyjazną atmosferę na lekcjach i dobre relacje z uczniami.

Interesuję się literaturą, historią i kinem. Uwielbiam piesze wędrówki. Do zobaczenia!

ABC School 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.