Gdańsk Morena, ul. Myśliwska 61/7
602 41 97 97

O nas

Wszyscy nasi nauczyciele posiadają kwalifikacje zawodowe, są studentkami lub absolwentami kierunków pedagogicznych i filologicznych. Część Lektorek jest czynnymi nauczycielkami pracującymi w przedszkolach i szkołach.  Są to osoby młode, kreatywne, pełne zapału do pracy i kochające swoją pracę.

Założycielka

Katarzyna Kunicka (j. angielski, dzieci i młodzież)

Założycielka ABC SCHOOL. Pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego w Instytucie Nauk Społecznych na kierunku Pedagogika, Wczesna Edukacja z Nauczaniem Języka Angielskiego oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Oświatą. Posiada kwalifikacje do terapii pedagogicznej.

Od czternastu lat dzieli się swoją wiedzą z innymi,  a od siedmiu lat współpracuje ze SP w Gdańsku jako lektorka języka angielskiego.

Jest osobą odpowiedzialną, szanowaną i kompetentną. Prywatnie szczęśliwa mama Zuzanny. Miłośniczka podróży, małych i dużych.

Nasi nauczyciele

Aleksandra (j.angielski, młodzież)

Nazywam się Aleksandra Reńska. Jestem magistrem filologii angielskiej i dyplomowaną nauczycielką języka angielskiego od ponad 15 lat. Na moich lekcjach wykorzystuję nowoczesne technologie i gry edukacyjne, aby uczynić naukę bardziej atrakcyjną. Uważam, że nauka języka to podróż przez kulturę i umysły innych ludzi, więc w pracy z uczniami skupiam się nie tylko na nauce gramatyki i słownictwa, ale także na eksplorowaniu kultury i rozumieniu kontekstu języka angielskiego. Wierzę, ze dzięki temu uczniowie nie tylko doskonalą swoje umiejętności językowe, ale także rozwijają szerszą wiedzę o świecie.

Anna ( j. hiszpański dzieci, młodzież i dorośli)

Jestem studentką Iberystyki na Uniwersytecie Gdańskim. Absolwentką studiów licencjackich i obecnie kontynuuje na studiach magisterskich. Moja przygoda z hiszpańskim zaczęła się jak miałam 9 lat i trwa do dzisiaj. Bardzo lubię przekazywać innym osobom cała wiedzę na temat tego pięknego języka, który staje się coraz bardziej popularny w Polsce i na Świecie. Fascynuje mnie kultura nie tylko Hiszpanii, ale i całej Ameryki Łacińskiej, a zwłaszcza Meksyku.

Jestem osobą uśmiechnięta, otwartą. Lubię uczyć się nowych rzeczy i czerpać z życia ile się da.

Jeśli chodzi o naukę języka, uważam, że bardzo dobrze jest uczyć się i bawić np. Za sprawą muzyki i rożnego rodzaju gier.

Anna ( j.angielski, dzieci i młodzież)

Nazywam się Anna Kamola, jestem magistrem filologii angielskiej. Najpierw zakochałam się w literaturze amerykańskiej i brytyjskiej, a później postanowiłam studiować ją na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale filologii.

Ostatnich 15 lat mieszkałam w Dublinie w Irlandii gdzie język angielski towarzyszył mi w codziennym życiu.

Uczenie sprawia mi duża przyjemność, uwielbiam poznawać nowych ludzi i słuchać o ich doświadczeniach, pasjach i marzeniach. Na wspólnych zajęciach  pomogę Wam wyrazić siebie i swoje myśli w języku angielskim. Do zobaczenia w klasie!

Bartłomiej (j.angielski dzieci, młodzież, dorośli)

Jestem absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie studiowałem również drugi kierunek w całości po angielsku. Szczególnie fascynującymi przedmiotemami były dla mnie fonetyka i językoznawstwo. Od począku swojej kariery zawodowej pracuję w międzynarodowym środowisku, dzięki czemu cały czas posługuję się tym językiem.

W przekazywaniu swojej wiedzy stawiam na komunikację w całości po angielsku, cierpliwość oraz uśmiech. Uważam, że odpowiednio wykorzystane gry komputerowe, muzyka czy szeroko rozumiany 'content’ z Internetu mogą służyć jako pomoce dydaktyczne. Sam w taki sposób poznawałem język jako dziecko. Do moich zainteresowań należą sporty motorowe, szczególnie Formuła 1, konsole do gier, w tym te vintage, a także gotowanie. Choć nie wiem czy umiem, to bardzo lubię też śpiewać 😉

Julia (j. angielski, dzieci)

Nazywam się Julia Brzozowska, jestem studentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza gdy przynosi efekty w postaci nowych umiejętności. Podczas lekcji skupiam się na zapewnieniu warunków do nauki poprzez zabawę – co łączy w sobie edukację oraz radość z przychodzenia na zajęcia. Do zobaczenia!

Maciej (j. angielski i japoński, dzieci i młodzież)

Pomaganie innym w zrozumieniu niezrozumiałego od zawsze dawało mi dużą satysfakcję. Studia licencjackie ukończyłem na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania, a kontynuować je postanowiłem w Gdańsku. Angielski jest językiem biznesu, więc posługiwanie się nim na wysokim poziomie uznawane jest za niezbędne. Posiadam stosowne certyfikaty dotyczące znajomości języka, jak i pracy z dziećmi i młodzieżą.

W moim odczuciu ważnym, jeśli nie najważniejszym, elementem w nauce języka jest nie tylko znajomość gramatyki i słownictwa, ale też częste wspieranie się materiałami w postaci ciekawych tekstów, gier i filmów. Chyba nikt nie lubi spędzać zajęć wyłącznie na przerabianiu podręcznika. 😉

Marta (j. angielski, dzieci i młodzież)

Nazywam się Marta Mażewska. Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz historii UMK w Toruniu. Od piętnastu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą szkolną na różnych poziomach zaawansowania. Obecnie jestem czynnym nauczycielem języka angielskiego w szkole podstawowej. 

W czasie zajęć stosuję różnorodne metody aktywizujące takie jak: burza mózgów, drama, TPR, gry dydaktyczne, zadania interaktywne i inne. Jako osoba ciekawa świata staram się zarażać moich uczniów pasją do nauki. Cenię sobie przyjazną atmosferę na lekcjach i dobre relacje z uczniami.

Interesuję się literaturą, historią i kinem. Uwielbiam piesze wędrówki. Do zobaczenia!

Monika (j.angielski, dzieci i młodzież)

Nazywam się Monika Szczepańska i jestem studentką trzeciego roku Filologii Angielskiej, ze specjalizacją Angielski w Biznesie, na Uniwersytecie WSB Merito. Zdałam certyfikat językowy na poziomie C1 oraz uczestniczyłam w wielu kursach.  Język angielski od zawsze jest moją pasją i towarzyszył mi już od najmłodszych lat.

Chętnie pracuję zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Dużą radość przynosi mi świadomość, że mogę „zarazić” kogoś swoją pasją oraz pomóc w robieniu coraz większych postępów w nauce 😊 Poza wiedzą teoretyczną, na zajęciach wykorzystuję dodatkowe materiały pomagające uczniom pokochać ten język.

Do zobaczenia na zajęciach!!

Zuzanna (j.angielski, dzieci i młodzież)

Jestem studentką drugiego roku pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. W wieku 16 lat zdałam egzamin FCE z języka angielskiego, który zawsze był moją mocną stroną. Uczęszczałam do liceum gdzie byłam uczennicą Matury Międzynarodowej, którą zdałam z wyróżnieniem, realiozwałam tam Historię, Biologię, Sztuki Wizualne oraz Matematykę w języku angielskim na poziomie akademickim oraz pisałam wiele prac zaliczeniowych w języku angielskim. Uważam, że jest to moim atutem ponieważ program Matury Międzynarodowej jest bardzo wszechstronny i przygotował mnie na pracowanie na poziomie C2. Te umiejętności z chęcią przekazuje swoim uczniom. Oprócz tego interesuję się historią XX wieku, sztuką współczesną oraz przede wszystkim pedagogiką, która jest moją pasją