O nas

Wszyscy nasi nauczyciele posiadają kwalifikacje zawodowe, są studentkami lub absolwentami kierunków pedagogicznych i filologicznych. Część Lektorek jest czynnymi nauczycielkami pracującymi w przedszkolach i szkołach.  Są to osoby młode, kreatywne, pełne zapału do pracy i kochające swoją pracę.

Założycielka

Katarzyna Kunicka (j. angielski dzieci i młodzież)

Założycielka ABC SCHOOL. Pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego w Instytucie Nauk Społecznych na kierunku Pedagogika, Wczesna Edukacja z Nauczaniem Języka Angielskiego oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Oświatą. Posiada kwalifikacje do terapii pedagogicznej.
Od ośmiu lat współpracuje z gdańskimi przedszkolami,  a od dwóch lat z SP w Gdańsku jako lektorka języka angielskiego. Od trzech lat realizuje swoją pasję i współtworzy sobotnie warsztaty plastyczne w ABC SCHOOL.

Jest osobą odpowiedzialną, szanowaną i kompetentną. Prywatnie szczęśliwa mama Zuzanny.

Nasi nauczyciele

Iwona (j.angielski dzieci, młodzież i dorośli)

Magister filologii angielskiej z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu różnych grup wiekowych – dzieci, młodzież, studenci, dorośli, seniorzy – na wszystkich poziomach zaawansowania. W swojej karierze pracowała jako nauczyciel oświatowy, wykładowca akademicki, lektor j. angielskiego dla Polaków i obcokrajowców. Kultura i tradycje krajów anglojęzycznych są jej bliskie – spędziła w Wielkiej Brytanii siedem lat i podróżowała po Stanach Zjednoczonych. Prywatnie mama dwójki dzieci, fanka brytyjskiego humoru i brytyjskich aktorów, lubiąca piesze wycieczki 🙂

Joanna (j.angielski dzieci, młodzież i dorośli)

Magister filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Gdańskim oraz dyplomem licencjackim ze spec. translatoryczną na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Nauczaniem zajmuję się od 8 lat, już od początku wiedziałam, że jest to moim powołaniem. Pracując zarazem w Stanach Zjednoczonych oraz Anglii, zdobyłam wiedzę na temat kultury i specyfiki krajów anglojęzycznych. W nauczaniu bardzo ważne są dla mnie uśmiech i pozytywny feedback, aby dzieci z radością przychodziły na zajęcia.

Marta (j.angielski dzieci i młodzież)

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada już spore doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą – od przeszło ośmiu lat współpracuje ze szkołami językowymi i przedszkolami na terenie Gdańska. Rozumiejąc potrzebę zabawy i ruchu w nauczaniu najmłodszych korzystam.in. z metody totalphysicalresponse, polegającej na reagowaniu ruchem ciała na polecenia nauczyciela. Chętnie wykorzystuje też elementy dramy w czasie zajęć. Lubi kino, teatr oraz literaturę współczesną.

ABC School 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.